Eduma získala ocenenie Generácia 3.0

V Edume sme si odniesli jedno z historicky prvých ocenení Generácia 3.0, ktorú nedávno odovzdala Nadácia Pontis za inšpiratívne vzdelávacie prístupy.

Keď sme takmer pred rokom a pol zakladali našu organizáciu a rozbiehali náš vzdelávací portál Onlinezivakniznica.sk, netušili sme, ako rýchlo sa v Edume začnú diať veci. Za ten čas sme nakrútili desiatky príbehov Živých kníh, ktoré hovoria o prekonávaní prekážok v našej spoločnosti. Uskutočnili sme rôzne zážitkové workshopy a tréningy zamerané na scitlivovanie a vnímanie potrieb mladých ľudí, ktorým hrozí spoločenské vylúčenie a diskutovali sme so žiakmi na školách.

Hovorí sa: nesúď knihu podľa obalu. Za každou knihou vidíme človeka s jeho príbehom, pričom každý z nich je iný. V Edume cítime, že nás čaká ešte veľa práce, aby sme sa na Slovensku stali vnímavejší a otvorenejší k ľuďom s hendikepom, inou etnicitou či k ľuďom žijúcim na hranici chudoby a vnímali, čo ich naozaj trápi.

Spolu s vami chceme prekonávať strach z nepoznaného. Ďakujeme každému jednému z vás za podporu, ktorú nám prejavujete. Bez vašej pomoci, nápadov a podnetov by Eduma nebola tam, kde je dnes. Ďakujeme, že spolu s nami tvoríte otvorenú a vnímavú spoločnosť.