Stretnutie dobrovoľných poradcov, Valaská

Kedy ?

03.10.2019 (štvrtok) - 06.10.2019 (nedeľa) 09:00 - 12:00 hod

Miesto konania

Strojárenská 10 Valaská


V rámci nášho projektu Vnímaví pre zraniteľných sa uskutoční prvé stretnutie nových rómskych dobrovoľných poradcov, ktorí vo štvrtok 3.10. 2019 prejdú prvou časťou vzdelávania na našej 4-vé akadémii rozvoja kritického myslenia v rámci modulu Cez inkluzívny prístup k rozvoju. Noví rómski poradcovia sa neskôr stretnú s minuloročnými dobrovoľnými poradcami a cez víkend (od 4.10. večera do 6.10.2019) sa k nim pridajú aj rodiny, ktoré sa starajú o rómske dieťa. 

Po minuloročnom pilotnom ročníku opäť vyškolíme 8 dobrovoľných rómskych poradcov od 17 do 40 rokov, ktorí budú pomáhať rodičom z náhradných a pestúnskych rodín, ale aj ich rómskym deťom.  

„Neraz sa stretávame s tým, že rodičia, ktorí si adoptovali rómske dieťa, potrebujú niekoho, kto rozumie jeho identite a prežívaniu, poradí mu a ukáže mu iný pohľad, ako možno riešiť každodenné problémy,“ vysvetľuje Adela Plešková Matulayová, koordinátorka projektu. Kto iný im to môže ukázať ako tí, ktorí si v detstve alebo v mladosti prešli podobnou skúsenosťou a rozumejú tomu, čo znamená čeliť predsudkom a diskriminácii väčšinovej spoločnosti?

Sú to práve rómski poradcovia, ktorí sú schopní vžiť sa do situácie rómskych detí a mladých Rómov a pochopiť, čo ich trápi a v ktorých oblastiach života potrebujú podporu a pomoc.

Ak sa aj vy chcete stať dobrovoľným rómskym poradcom, môžete sa prihlásiť do piatka 20. septembra vyplnením prihlášky Chcem sa stať dobrovoľným poradcom


Projekt Vnímaví pre zraniteľných podporilo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky a KULTMINOR – Fond na podporu kultúry národnostných menšín

           

Stretnutie dobrovoľných poradcov, Valaská

Načítanie mapy…