Registrujte sa na konferenciu Storytellingom k budovaniu kritického myslenia (nielen) mládeže

Naša organizácia sa už tri roky venuje scitlivovaniu a rozvoju kritického myslenia  mladých ľudí cez príbehy v Online živej knižnici na školách a vo firmách a neustále rozširuje Vnímavú komunitu na Slovensku. Minulý rok sme nadviazali aj spoluprácu s českým partnerom GLAFKA, aby sme storytelling a prácu s príbehmi dostali aj do susedného Česka. Online živú knižnicu si vyskúšali slovenskí i českí učitelia na svojich hodinách. Mnohí ju dodnes využívajú v rámci vyučovania a dokonca po nich siahli aj firmy a organizácie. V rámci programu Vnímavá škola sme tému inklúzie a vnímavosti začali rozvíjať aj vďaka našim mentorkám na vybraných slovenských školách.  

Pozývame vás na česko-slovenskú odbornú konferenciu Storytellingom k budovaniu kritického myslenia (nielen) mládeže, kde vám predstavíme výsledky zavádzania inovatívnych storytellingových vzdelávacích nástrojov do škôl, firiem a neziskových organizácií.

REGISTRUJTE SA DO 13.1. TU

Čakajú vás zaujímavé mená a spíkri. Medzi nimi odborníčka na inklúziu Zuzana Révészová, špecialistka spoločenskej zodpovednosti Slovak Telekom Tatiana Švrčková, riaditeľka Základnej školy v Novákoch Anna Chlupíková, pedagogička sociálnej práce Katarína Kurčíková, ktorá zaviedla prácu s príbehmi aj v rámci vyučovacích blokov na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a mnohí ďalší.

Cieľom našej konferencie je spoločne diskutovať na rôzne témy:

  • Storytelling ako nástroj vzdelávania ku spoločenskej zodpovednosti a rozvoja kritického myslenia
  • Výsledky práce so storytellingom cez OŽK
  • Storytelling a vzdelávanie cez príbehy v praxi

V popoludňajších blokoch sa môžete oboznámiť s využívaním príbehov v bežnom vyučovaní a v scitlivovaní na 1.stupni ZŠ, ako využívať Online živú knižnicu na vyučovaní na 2. stupni ZŠ, akým spôsobom možno cez príbehy pripravovať študentov vysokých škôl na prax alebo ich využívať v rovesníckom vzdelávaní a pri vzdelávaní zamestnancov vo firmách.

Súčasťou konferencie bude predstavenie prototypu virtuálnej reality ako nástroja formujúceho postoje.

Každý účastník na konci konferencia získa Osvedčenie o absolvovaní konferencie s darčekom (storytellingový balíček).

ORGANIZÁTORI:

 

PARTNERI: