NOVÝ E-BOOK: Nebyť na šikanu sám

Písané príbehy o šikane a kyberšikane zachytávajú unikátne výpovede tých, ktorí sa stretli so šikanou 

Súčasťou projektu Bezpečnejšie online prostredie pre žiakov a študentov je aj desatoro písaných výpovedí, ktoré budú súčasťou e-booku venovanému téme šikany a kyberšikany. Prinášame vám mozaiku príbehov, ktorými chceme prispieť k tomu, aby sa deti a mladí cítili bezpečnejšie.

Nový e-book Nebyť na šikanu sám nájdete tu

Vďaka písanej forme môžeme priniesť aj ďalšie pohľady na tému šikany, ako napríklad rozprávanie Živej knihy, ktorá v minulosti sama šikanovala spolužiačku a až časom si uvedomila, že to nebolo správne.

Ako sa žije s pocitom, že som niekoho v detstve šikanovala? Čo prežíva mama, keď zistí, že jej syna v škole bijú? Ako šikana ovplyvnila životy tých, ktorí jej čelili mesiace alebo roky?

Každý problém, aj keď sa to v danej chvíli nezdá, má riešenie. Keď sa človek stretne so šikanou alebo kyberšikanou, najdôležitejšie je, aby na jej riešenie nebol sám. Toto posolstvo si odnášame z rozprávaní tých, ktorí šikanu zažili na vlastnej koži.

E-booky predstavujú ľahko dostupnú formu práce s príbehmi, pripravenú pre okamžité využitie. Sú bezplatné, verejne dostupné, pripravené na stiahnutie v .pdf formáte.

Prinášame Vám aj metodickú príručku, v ktorej nájdete užitočné tipy, ako pracovať s príbehmi o šikane na svojich hodinách: Nebyť na šikanu sam – metodika

Veľmi si ceníme odvahu všetkých Živých kníh podeliť sa s nami o svoju skúsenosť a aj touto cestou prispieť k prevencii šikany na školách a v online priestore. 


Projekt Bezpečnejšie online prostredie pre žiakov a študentov a jeho výsledok podporil SK-NIC a WebSupport a Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis.