Festival Živých kníh a vnímavosti

Kedy ?

22.06.2021 (utorok) - 23.06.2021 (streda) 08:00 - 18:00 hod


EDUMA už v júni organizuje Festival Živých kníh a vnímavosti. Tento rok sa venujeme téme ľudí z národnostných menšín žijúcich na Slovensku. Cieľom festivalu je prispieť k formovaniu kritického myslenia, podporiť toleranciu a vnímavosť žiakov k ľuďom z iných národností.

Na festival pozývame učiteľov všetkých typov škôl, pracovníkov s mládežou, žiakov a študentov, ako aj personalistov a špecialistov pre ľudské zdroje.  

Pedagógov a pracovníkov s mládežou  budeme motivovať k formovaniu kritického myslenia u žiakov, študentov a mladých ľudí, ktorí sú vo veku, kedy začínajú sympatizovať s extrémizmom. Získajú priame zručnosti na prácu so storytellingom. Výsledkom festivalu bude u pedagógov motivácia a priame získanie zručností v tom, ako overenou metódou storytellingu formovať kritické myslenie žiakov a študentov a priamy zásah mladých ľudí vo veku, kedy začínajú sympatizovať s extrémizmom. 

Festival sme tento rok preniesli do online prostredia a bude prebiehať cez aplikáciu zoom. Bude sa konať v dvoch dňoch a to 22.6.2021 (utorok – určená pre základné a stredné školy, rovnako ako firmy) a 23.6.2021 (streda – určená pre vysoké školy).  

Doobeda máme pripravené stretnutia so Živými knihami v online prostredí. To znamená, že  ľudia z rôznych národnostných menšín žijúcich na Slovensku porozprávajú svoj príbeh žiakom základných a študentom stredných a vysokých škôl. Vďaka živým knihám rôznych národností, budete mať príležitosť nahliadnuť do sveta maďarskej, rómskej, rusínskej, českej, bulharskej, ukrajinskej, bieloruskej menšiny žijúcej na Slovensku. 

Poobedie bude venované pedagógom a neziskovému sektoru, kedy im cez workshopy ukážeme, ako pracovať so storytellingom. 

 

Ako sa prihlásite?
Vyplnením jednotlivých formulárov 

Základné a stredné školy, 22.6.2021
Triedu prihlasuje učiteľ cez prihlasovací formulár: https://forms.gle/fEKhzfHBsTFBpZr46 

Vysoké školy a pracovníci s mládežou, 23.6.2021
https://forms.gle/EJ7oWNiuZsptf6sa7 

Vnímavé firmy, 22.6.2021
https://forms.gle/11dGyM1kSiEWei2U6 

 

Ako to vyzeralo na Festivale živých kníh a vnímavosti počas minulých ročníkov? Pozrite vo videách! 

https://www.youtube.com/watch?v=gJTNzMhOHTU&ab_channel=EDUMA

https://www.facebook.com/watch/?v=656462661376873 

Napísala: Michelle Kubištová 


Projekt podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín

Festival Živých kníh a vnímavosti

Mapa nie je dostupná