Podporte nás počas Giving Tuesday

Aby sme vďaka príbehom viedli deti k vnímavosti

Radi by sme Vás pozvali na oslavu štedrosti, ktorá sa bude konať už 5.5.2020 počas Giving Tuesday. Je to deň, kedy môžu ľudia na celom svete podporiť dobrú vec. 

Ako nám môžete pomôcť?

Naším cieľom je podporiť pedagógov, deti a rodičov, aby vďaka príbehom lepšie zvládali výučbu na diaľku. Preto chceme uskutočniť interaktívne online webináre pre pedagógov zamerané na storytelling vo vzdelávaní, ktorý považujeme za mimoriadne efektívny nástroj ako čeliť súčasnej situácii. 

Ak nás chcete podporiť finančne, kliknite sem: Chcem podporiť finančne

Sťažená forma výučby predstavuje nové výzvy pre pedagógov, aj samotných žiakov a ich rodičov, ktorí sa musia učiť inak – na diaľku a online. Aktuálne reagujeme na nárast rôznych napätí v spoločnosti – napríklad voči seniorom, Rómom – nielen z karantenizovaných osád. 

Ako konkrétne si túto pomoc predstavujeme? 

Storytelling je inovatívny nástroj, ktorý dáva bežnému učivu kontext, využíva príbeh na hlbšie porozumenie, rozvoj osobnosti, formovanie hodnôt, empatiu a citlivosť k ľuďom naokolo. 

Eduma sa už niekoľko rokov venuje storytellingu, ktorý podporuje vnímavosť voči zraniteľným skupinám. Keďže v súčasnosti sú napríklad menšiny alebo seniori v médiách prezentované ako tí, kvôli ktorým sú realizované mimoriadne opatrenia, tí, ktorí spôsobujú problémy, čiže jednostranne a negatívne – tieto skupiny môžu byť vnímané ako vinníci. Storytelling predstavuje príležitosť, ako môžu pedagógovia otvárať tieto citlivé témy a povzbudzovať deti a študentov ku kritickému mysleniu. Myslíme si, že vďaka príbehom môžeme odstrániť mnohé nedorozumenia a eliminovať napätia, ktoré pribúdajú vplyvom súčasnej situácie. 

Prečo odporúčame storytelling učiteľom? 

  • Využíva moderné postupy a interaktívnu formu výučby
  • Zefektívňuje komunikáciu
  • Pomáha pracovať s emóciami
  • Povzbudzuje premýšľanie a vyjadrovanie svojich názorov 
  • Pomáha žiakom a študentom prekonať odlúčenie od kolektívu, rovesníkov
  • Prispieva k posilňovaniu vzťahov v triede, či v rodinách (ak sa zapájajú aj rodičia)
  • Rozvíja mäkké zručnosti
  • Pôsobí motivačne a podporuje chuť učiť sa 

Nedávno sme sprístupnili bezplatne tri videá z našej Online živej knižnice, ponúkame 24 voľne dostupných e-bookov, ktoré obsahujú až 288 autentických príbehov a takmer 800 strán textu, realizovali sme už pilotný online webinár pre Vnímavé školy ohľadom storytellingu. Záleží nám na tom, aby sme vďaka príbehom boli k sebe viac empatickí a zvládli súčasnú krízu s porozumením voči iným.   

Práve preto sa zapájame do celosvetového dňa darovania #GivingTuesdayNow, ktorý je odpoveďou na nečakanú krízu. Veríme, že aj vďaka príbehom, ktoré nás robia citlivejšími k iným, môžeme pomôcť našej krajine lepšie sa vyrovnať s krízou.

Čím viac prostriedkov sa nám podarí vyzbierať 5.5.2020 počas Giving Tuesday, tým viac účastníkov sa môže interaktívne zapojiť. 

Pomôcť nám môžete aj tým, že nám venujete svoj čas a jazykové znalosti 🙂 

Hľadáme aj dobrovoľníkov, ktorí nám pomôžu s prekladom našich príbehov do iných jazykov.

Budeme veľmi vďační za podporu aj za zdieľanie našej výzvy. Povedzte vašim známym a rodine, prečo v nás veríte a povzbuďte ich, aby sa k vám pridali a podporili nás tiež.

Štedrosť nám pomáha spoločne prekonať túto pandémiu, osamelosť a izoláciu. Spolu to zvládneme.

Naše podujatia

Žiadne Udalosti