Ko som? Kto som? Ki vagyok én? Online diskusia s Józsefom Ravaszom a Viliamom Tankóom

Kedy ?

25.01.2021 (pondelok) - 18:00 - 19:30 hod


✨ Pozývame vás zúčastniť sa druhej z piatich diskusií o rómskej identite „Ko som? Kto som? Ki vagyok én?“ 🧐

Radi by sme podporili Rómov, aby sa hlásili k rómskej národnosti pri Sčítaní obyvateľov 2021. Preto budeme realizovať ONLINE diskusie so zaujímavými rómskymi hosťami z rôznych regiónov o tom, aké je to byť Rómom na Slovensku.

❓ Aké to je byť Rómom na Slovensku? Prečo je dôležité, aby sa Rómovia pri sčítaní obyvateľov prihlásili k rómskej národnosti? Môže byť človek Róm a zároveň aj Slovák alebo Maďar?

S moderátorkou Zuzanou Kovačič Hanzelovou (videoreportérka denníka SME a Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy) budú naživo v štúdiu Design factory diskutovať hostia:
József Ravasz – spisovateľ a vysokoškolský pedagóg a Viliam Tankó – reprezentant v boxe.
 
Cez ZOOM sa do diskusie pripoja: Csaba Horváth – aktivista z iniciatívy Opre Roma – Rómovia za lepšie Slovensko a Mikuláš Lakatoš – koordinátor aktivít mládeže na Úrade splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity a študent Stredoeurópskej univerzity v Budapešti.
 
So svojimi postrehmi sa pripoja dve dámy, ktoré ste mohli vidieť aj v prvej diskusii z cyklu Rómovia ako súčasť Slovenska:
Janette Motlová – lektorka a autorka knihy Cigánka, v súčasnosti riaditeľka VÚDPaP a Judita Malík– psychologička vo VÚDPaP.

Počas diskusií sa môžu účastníci aktívne zapojiť tým, že položia otázky, ktoré ich zaujímajú a zároveň budú môcť hlasovať za témy, o ktorých by sa chceli dozvedieť viac. 

Prihlásenie na diskusiu a Váš názor na tému ROMIPEN/rómskej identity: 👉 https://forms.gle/NLqvenZuYHTz8Sza7👈

Viac informácií o projekte Rómovia ako súčasť Slovenska a o zisťovaní Vašich názorov na tému rómskej identity


Projekt Rómovia ako súčasť Slovenska podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Ko som? Kto som? Ki vagyok én? Online diskusia s Józsefom Ravaszom a Viliamom Tankóom

Mapa nie je dostupná